Compensa jest jedną z najbardziej znanych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Wśród wielu produktów oferuje ubezpieczenia komunikacyjne. W szczególności warto przyjrzeć się możliwościom wykupienia polisy Autocasco. Ochrona może być realizowana w kilku wariantach, których wybór zależy od indywidualnych preferencji kierowcy.

Niska składka ubezpieczeniowa

Ubezpieczenie AC obejmuje możliwość wypłaty odszkodowania w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń na drodze. Ich skutkiem może być uszkodzenie lub utrata pojazdu, w tym na skutek kradzieży. Firma Compensa oferuje polisę Autocasco ze stałą sumą ubezpieczenia, jak również istnieje możliwość wykupienia usług typu Assistance. Dodatkowo możliwe jest zawarcie umowy w formie pakietu ubezpieczeń OC i AC, dzięki czemu właściciel auta może uzyskać niższą składkę ubezpieczeniową.

Trzy warianty ubezpieczenia

Szkody komunikacyjne w firmie Compensa mogą być rozliczane na podstawie trzech podstawowych wariantów ubezpieczenia AC. Pierwszy z nich pozwala na naprawę auta za pośrednictwem warsztatu partnerskiego wskazanego przez firmę ubezpieczeniową. W tej sytuacji kierowca nie musi zastanawiać się nad kosztem przywrócenia pojazdu do sprawności, bo warsztat rozlicza się z firmą Compensa.

Drugi wariant ubezpieczenia Autocasco polega na wypłacie odszkodowania kierowcy, co jest realizowane na podstawie kosztorysu opracowanego przez towarzystwo ubezpieczeniowe. W niektórych sytuacjach może to być niekorzystne dla właściciela samochodu, dlatego Compensa pozwala też na wybranie wariantu serwisowego. W ten sposób kierowca może być pewien, że firma ubezpieczeniowa pokryje wszelkie koszty naprawy, niezależnie od sposobu likwidacji szkody w serwisie.

Rozszerzenie zakresu ochrony

Warto też zwrócić uwagę, że Compensa umożliwia na rozszerzenie zakresu ochrony ubezpieczenia Autocasco. Dostępnych jest wiele wariantów, wśród których warto wymienić ubezpieczenie bagażu oraz sprzętu sportowego. Inne usługi to Assistance, czyli pomoc drogowa po wystąpieniu awarii na drodze, a także ubezpieczenie urządzeń transportu osobistego. Dotyczy to sytuacji, gdy kierowca porusza się pojazdami takimi jak hulajnoga, rower, deskorolka czy segway.

Zakres ubezpieczenia autocasco w firmie Compensa jest bardzo szeroki i na bieżąco uaktualniany. Stała suma ubezpieczenia powoduje, że odszkodowanie jest obliczane na podstawie wartości rynkowej pojazdu w całym okresie trwania ochrony. Takiego komfortu nie dają wszystkie firmy ubezpieczeniowe, dlatego warto szczegółowo zapoznać się z ofertą ubezpieczeń firmy Compensa.