ciekawostki na bieżąco

You are here

Wprowadzenie pozycji do deklaracji INTRASTAT

Odkąd polska została częścią Unii Europejskiej, sporo zmieniło się w naszym państwie. Kolaboracja z innymi terenami wspólnoty znacząco się zintensyfikowała, prowadząc do zacieśnienia relacji.
Przedsiębiorcy znacznie prościej są w mocy prowadzić handel z pozostałymi partnerami biznesowymi z zagranicy, dzięki czemu mają szansę zarabiać więcej gotówki.


magazyn
Author: mcginnly


Jeśli prowadzisz wzmożony handel z państwami z Unii Europejskiej, wartość sprzedanych a także zakupionych w ubiegłym roku towarów przekroczyła milion złotych, powinieneś zapoznać się z dokumentem INTRASTAT Zgłoszenie tam tego typu transakcji obliguje zarówno kompanie oraz osoby fizyczne. Będzie to program prowadzący statystyki dóbr przewiezionych na terenie wspólnoty w konkretnym roku. Jeśli okazało się, że także ciebie obejmuje INTRASTAT zgłoszenie masz szansę wysłać internetowo, a także osobiście je złożyć w Placówce Celnej w Szczecinie. Wnioski i wszystkie Druki znajdziesz na stronie tego urzędu, gotowe do pobrania a także wydrukowania - tutaj.


Wysłałeś dane zgłoszenie, jednak wkradł się błąd? Nie bój się, korekta deklaracji INTRASTAT nie będzie skomplikowana. W zależności od typu błędu, jaki popełniliśmy, inne kroki będziemy musieli podjąć w konkretnej sytuacji. Kiedy podaliśmy niewłaściwe dane kompanii ale także błędną kwotę ogólna transakcji zeszłorocznych, wtedy cały druk musimy wypisać od nowa. W chwili, kiedy tylko jeden z tych błędów zaistniał, korekta deklaracji INTRASTAT może polegać jedynie na wypełnieniu adnotacji. Druki poprawione przesyłamy w identyczny sposób jak oryginały - skocz na intrastat.info.pl.
Gdy prowadzimy swoją działalność handlową, rozrysowaną na wysoką skalę, wtenczas na pewno mamy do czynienia z dużą liczbą dokumentów do sprawdzenia. Jeżeli przesyłamy dużo towarów w obrębie Unii Europejskiej, powinniśmy wtedy wypełnić zgłoszenie INTRASTAT.