ciekawostki na bieżąco

You are here

Ważne, przeczytaj przed zakupem domu

Nie raz wycena nieruchomości może okazać się bardzo ważną kwestią, na przykład, gdy kupujemy mieszkanie i chcemy poznać jego prawdziwą cenę albo kiedy dostajemy w spadku dom.


Profesjonalnej wyceny mieszkania dokonać może rzeczoznawca majątkowy bądź pośrednik mieszkaniowy.
Jeżeli natrafimy na właściwego fachowca, wycena będzie zgadzała się z rzeczywistą sytuacją. Co istotne, koszt wyceny nigdy nie jest zależny od wartości nieruchomości, ale głównie od stopnia skomplikowania dokonania wyceny. Inaczej mówiąc wycena nieruchomości zależy od tego, ile czasu profesjonalista poświęci na jej sporządzenie. Jeżeli nas ciekawi wycena nieruchomości Warszawa cennik winniśmy znaleźć na każdej stronie warszawskiego biura pośrednictwa albo (dużo tu www.agridata.euwśród przyjaciół, może kktoś zakupił albo sprzedał niedawno mieszkanie i może nam polecić kogoś wartego zaufania. Sprawdźmy uprawnienia zawodowe potencjalnego pośrednika.


reklama - odbitka
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Odszukanie właściwego specjalisty jest bardzo istotne, ponieważ od tego zależy ile kosztów włożymy w nieruchomość albo - Zimowa kąpiel ile pieniędzy dostaniemy przy sprzedaży lub w wypadku spadku. Jeśli interesuje nas właściwy rzeczoznawca nieruchomości Warszawa będzie miastem, w którym odnajdziemy najwięcej ofert. Oczywiście wybierzmy pośrednika, który dobrze jest zorientowany w kosztach rynkowych w okolicy interesującej nas nieruchomości. Fachowy pośrednik weźmie pod rozwagę wielkość oraz stan techniczny mieszkania a także możliwości dojazdu do centrum miejskiego czy bliskość istotnych punktów usługowych.
Wycena mieszkania nie jest prostą oraz oczywistą sprawą. Dobrze jest temu zagadnieniu poświęcić trochę więcej czasu, gdyż chodzi tu o bardzo ważną rzecz,w każdym wypadku, o pieniądze.