ciekawostki na bieżąco

You are here

W jaki sposób zrobić cudownie prezentujące się cake-pops?

De facto każdy człowiek lubi czasami zjeść coś słodkiego. Nic w tym zdrożnego, ponieważ obecnie słodycze, ciastka bądź różnego typu wypieki tak idealnie prezentują się i do tego są nadzwyczaj pyszne. Oczywiście nie należy przesadzać ze spożywaniem nadzwyczaj dużych ilości słodkości, ponieważ mają one bardzo dużą ilość rożnego typu cukrów. A te jedzone w nadmiernych ilościach mają możliwość prowadzić do pogarszania się stanu zdrowia. Jednak nie o tym będzie ten artykuł.


Wejdź do sklepu z akcesoriami do kuchni
Author: Shutterstock
Source: Shutterstock
Zatem jak już wyżej było wspomniane, ludzi lubią słodycze. Dlatego będzie ich tak wiele typów. Obecnie niebywale renomowane stały się cake-pops, zrób więc zakupy na Garneczkach . Teraz są one bardziej popularne jak jakiekolwiek inny wypiek. A co to jest cake-pops? To kawałeczki ciasta ukształtowane w formie kulki, jakie podawane będą na patyku. Dość wyglądają jak lody , tymczasem nie będą tak zimne. Do przygotowania tego przysmaku potrzebne są kawałki ostatnio pieczonego ciasta, stosownego kremu, który posłuży jako spoiwo do scalenia tych kawałeczków jak i ciekłej czekolady oraz kilku jadalnych ozdób. Owe cake-pops można zrobić przez połączenie kawałków ciasta za pomocą kremu, potem polewamy całość ciekłą czekoladą oraz dekoruje się ozdobnymi cukierkami albo płatkami suszonych owoców. Każdy jest w stanie sobie przygotować swój ulubiony rodzaj ciastka na patyku.


Bardzo renomowanymi wypiekami są również bagietki, jakie będą typem długich bułek. Będzie to alternatywa, dla osób którzy nie są w stanie jeść zbytnio dużo słodkości, ponieważ bagietka będzie nadzwyczaj fajną przekąską. W jaki sposób robi się bagietkę? Należy wyrobić odpowiednie ciasto, jakie później formuje się do stosownych form. Do formowania odpowiedniego kształtu stosuje się formy do bagietek, dzięki jakim wypiek ma idealnie długi i owalny kształt. Bagietka jest to pieczywo, które posiada bardzo mięciutką a także chrupiącą skórkę oraz naprawdę pyszne, ciabatowe wnętrze, dzięki temu perfekcyjnie nadają się jako pieczywo na śniadanie lub przekąska do kawy albo podwieczorek. By radować się domowym wypiekiem, trzeba zakupić formy do bagietek, jakie są niezbyt drogie ale jak to się mówi: warte swojej ceny.