ciekawostki na bieżąco

You are here

W jaki sposób sporządzić zaproszenie na ślub lub urodziny - wskazówki

W handlu dostępnych jest coraz więcej projektów zaproszeń na ślub. Można przebierać też spośród gotowych projektów na stronach internetowych. Najlepiej jednakże poświęcić trochę czasu oraz samodzielnie spisać zawartość jak też dobrać design zaproszeń. Takowe osobiście przygotowane zaproszenie na pewno ucieszy gości weselnych oraz sprawi, iż będą mieli unikatową pamiątkę z Waszego ślubu. W pierwszej kolejności zadecyduj o formacie zaproszenia. Jeżeli wysyłasz je pocztą, a nie wręczasz samodzielnie, lepiej, by zaproszenia ślubne posiadały standardowe rozmiary.
Dobierz tło, graficzną oprawę a także motyw główny. Nie umieszczaj zbyt wielu składników, bowiem to odciągnie baczność od zawartości zaproszenia, a to przecie ona jest najważniejszą. Sprawdź np.: https://smartinvite.pl/slub-wesele/.

zaproszenia
Author: Alexandra E Rust
Source: http://www.flickr.com
Przemyśl odmianę zaproszenia. Może ona być poważna, elegancka czy bardziej "na luzie". Zaproszenia na niewielkie śluby mogą być wypisane odręcznie. Jeżeli organizujesz większy ślub, obrób zawartość komputerowo. Nie zapomnij jednakże, aby wypisać imiona oraz godność uczestników odręcznie. Sprawi to, iż zaproszone osoby będą się czuć uhonorowane. Zdecyduj, czy zapraszasz weselników w imieniu pary młodej, czy też w imieniu rodziców pary młodej. Do swych gości możesz zwracać się oficjalnie, wymienić osoby z imienia i nazwiska albo stosować mniej formalną formę. Pamiętaj, ażeby na kopercie w jakiej wysyłasz zaproszenie, wypisać dodatkowo imiona wszystkich, do których je adresujesz.

Stroń od umieszczania długich wierszy. Długą treść niełatwo będzie zamieścić na małym zaproszeniu. Pamiętaj o podaniu precyzyjnej daty jak też godziny imprezy. Poinformuj uczestników, w którym kościele odbędzie ślub (zapoznaj się z cenom filmowanie ślubów-> czytaj resztę pod adresem). Zawsze wpisuj precyzyjny adres. Skreśl również w zaproszeniu, gdzie aranżujesz przyjęcie weselne. Jeżeli decydujesz się na wesele w miejscu poza centrum miejscowości, postaraj się gościom uprościć zadanie. Do zaproszenia warto załączyć wydrukowaną mapę z zaznaczonym dojazdem. Umieść także na zaproszeniu swoje dane kontaktowe. Możesz również poprosić, aby goście do ustalonego czasu dali ci znać, czy przybędą na ślub. Jeżeli termin ślubu się przybliża, a ty nie pozyskałeś odpowiedzi, zadzwoń z dyskretnym pytaniem.Bardzo podobnie wygląda zagadnienie gdy chodzi o zaproszenia (więcej w temacie) na urodziny. Czytaj dalej: https://smartinvite.pl/nastolatki/