ciekawostki na bieżąco

You are here

W jaki sposób się dobrze przygotować do różnych rodzinnych uroczystości, w jaki sposób powinno się przekazywać zaproszenia.

Organizując ślub, komunię czy inną uroczystość trzeba pamiętać o wielu ważnych rzeczach, niedopilnowanie których może zniszczyć całą pracę włożoną w organizację z organizacją. O rzeczach takich jak znalezienie sali, ustalenie menu czy zakup strojów każdy raczej pamięta, lecz równie ważne są też inne rzeczy. W przypadku ślubu pamiętać trzeba o wystroju kościoła i sali weselnej, do ustrojenia będzie również samochód jakim para młoda będzie jechać. A przy każdej uroczystości niezbędne będzie poinformowanie gości, którzy będą w niej brali udział.
http://smartinvite.pl/
Source: smartinvite.pl
Rzecz jasna można powiedzieć wszystkim o tym, kiedy i gdzie się ona odbędzie, lecz dużo lepszym wyjściem będzie wręczenie zaproszeń. W niektórych przypadkach tradycja wręcz wymaga, żeby je w jakiejś formie przekazać, ponieważ podkreślają wagę wydarzenia i dają zaproszonym informację, kiedy i gdzie odbędzie się wszystko. Dobrym pomysłem jest wręczanie zaproszeń osobiście, lecz jeżeli takiej możliwości nie będzie, to zaproszenie można przesłać także listem (zobacz).Zaproszenia na różne uroczystości mogą mieć inną formę, warto także pamiętać o tym, aby je wręczyć w odpowiednim momencie. Zaproszenia weselne powinno się przygotować i wręczyć co najmniej dwa miesiące przed datą ślubu. Może im to pozwolić odpowiednio zaplanować swój czas i wydatki, dlatego też należy przestrzegać tej zasady. Lecz samo przygotowanie zaproszeń, jeśli chciało się je będzie mieć naprawdę wyjątkowe i oryginalne trzeba zacząć jeszcze wcześniej.

Oczywiście ograniczyć się można do zaproszeń gotowych, jakie znaleźć można w wielu sklepach z artykułami weselnymi (www.saladlaciebie.pl/sale-weselne/pomorskie.html), jeśli jednak ktoś zdecyduje się na własny projekt i wykonanie przez jakąś drukarnię, to trzeba doliczyć co najmniej dwa miesiące dodatkowo. W przypadku innych uroczystości nie ma aż tak dużej presji czasu - na przykład zaproszenia na chrzciny spokojnie można przekazać nawet trzy tygodnie wcześniej, można wcześniej tylko powiadomić gości o tym, że tego typu uroczystość będzie miała miejsce.