ciekawostki na bieżąco

You are here

W jaki sposób można zarobić na posiadanych internetowych serwisach, zalety programów afiliacyjnych.

Wielu właścicieli stron internetowych chce na nich choć trochę zarobić. O ile jednak nie są one typowymi sklepami, to zadanie na pierwszy rzut oka może się wydawać trudne, bowiem co na takich stronach mogłoby dawać jakieś pieniądze.


Ale jak się okazuje możliwości na całkiem przyzwoite zarobki będzie co najmniej kilka, a jedną z najskuteczniejszych są programy afiliacyjne. Ich funkcjonowanie jest oparte na bardzo prostym modelu. Otóż właściciel strony przeznacza na niej trochę miejsca, w którym będą wyświetlane reklamy zarządzane przez firmę, z którą podpisało się umowę. Z reguły nie ma tu ograniczeń jeśli chodzi o wyłączność, więc można wyświetlać reklamy pochodzące od różnych wydawców. Co też wielu właścicieli serwisów robi, zapisując się do kilku popularnych sieci i publikując reklamy dające jak najlepsze zyski.
usługi - krajobraz
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com


Taki model współpracy opłaca się obu stronom, to znaczy wydawcy publikującemu reklamy i posiadaczom stron, na jakich są one wyświetlane. Zapewne wielu z tych właścicieli zapyta, czy taka afiliacja jest skuteczna i czy można na niej zarobić. Jak się często okazuje można, i to czasami całkiem sporo, z tym że należy należycie do tego podejść. Przede wszystkim należy mieć serwis, który będzie miał odpowiednią ilość użytkowników, bez tego nawet najlepsze reklamy niewiele wskórają.


Oprócz tego trzeba je tematycznie dostosować do rodzaju strony, bowiem wówczas mogą one zainteresować gości. Należy też w rozsądny sposób wybierać wydawców, których reklamy się wyświetla, ponieważ warunki współpracy będą niekiedy bardzo różne.