ciekawostki na bieżąco

You are here

W jaki sposób funkcjonują obecnie wypożyczalnie samochodów, na jakie oferty mogą liczyć klienci szukający pojazdu do wynajęcia

W obecnych czasach auto nie stanowi żadnego luksusu, to zwyczajnie narzędzie pracy i środek transportu dla niejednej osoby. Większość osób prywatnych oraz firm ma jakiś samochód, z którego normalnie korzysta. Niekiedy jednak okazuje się, że komuś będzie potrzebne auto na określony okres czasu, parę dni, tydzień czy też miesiąc.
samochód marki Chrysler
Author: jeremyg3030
Source: http://www.flickr.com
Kupowanie samochodu na taki okres czasu jest zupełnie nieopłacalne, lecz wówczas skorzystać można z oferty jednej z wielu wypożyczalni, działających na obszarze każdego większego miasta. Wbrew pozorom w niejednym przypadku wynajem (stancja.pl) samochodu może być bardziej opłacalny, niż kupowanie i serwisowanie swojego pojazdu. Jeśli w firmie będzie się go używać nieco rzadziej, co kilkanaście dni, to zestawiając opłaty za wynajęcie z kosztami zakupu, przeglądów i codziennej eksploatacji z cenami za wynajem (witryna przedsiębiorstwaWpożyczalnia Eventomat Warszawa) może się okazać, że opłacalne będzie wypożyczenie nawet częściej niż co kilka dni.

samochód
Author: Real MazdaParts
Source: http://www.flickr.com
W przypadku wyjazdów służbowych, do innej miejscowości czy państwa pożyczenie auta to jest już normalna sprawa, zresztą duża część takich wypożyczalni działa właśnie obok lotnisk, skąd prosto samochód zabrać i go za jakiś czas oddać. Dzisiaj prawie każda wypożyczalnia samochodów bardzo elastycznie podchodzi do swoich klientów. Podstawowy rodzaj oferty stanowi oczywiście wynajem krótkoterminowy, do kilku dni. I co całkowicie oczywiste, koszty wypożyczenia w takim wariancie są najwyższe i uzależnione od rodzaju oferowanego pojazdu.Spora ilość wypożyczalni oferuje również średnio i długoterminowy wynajem. W takiej formie auto będzie wynajęte na miesiąc lub dłużej, i będzie się płaciło wtedy uzgodniony abonamenty miesięczny. Dla klientów wynajem w takiej formie będzie miał sporo zalet, bo tak naprawdę oprócz opłaty i tankowaniem niewiele ich będzie obchodzić - nie muszą się martwić o przeglądy, bieżące naprawy czy zakup polisy. Tymi wszystkimi sprawami zajmuje się właściciel auta, czyli firma oferująca wynajem, to po jej stronie jest dbanie o to, żeby pojazd cały czas był w odpowiednim stanie do jazdy.