ciekawostki na bieżąco

You are here

Trust rank ocenia każdą witrynę pod względem zgodności zawartości z określonym zapytaniem, zadbaj o wartościowe treści

Każdy administrator witryny sieciowej wie, jak istotne staje się zyskanie jak najlepszej pozycji w rankingach wyszukiwarki Google. Badania rynku wykazują, że użytkownicy darzą wysokim zaufaniem właśnie te witryny, które pojawiają się w samej czołówce listy Google.
Zyskanie jak najlepszej lokaty w rankingu ma kolosalne znaczenie dla licznika odwiedzin strony, jak również ewentualnych zysków. Jak zdobyć zaufanie Google?


O renomie twej witryny decyduje dużo czynników


płyta nagrobna
Author: Tim Evanson
Source: http://www.flickr.com


Do określenia pozycji konkretnych witryn w swoich rankingach Google wykorzystuje mnogie algorytmy i wskaźniki. Na powodzenie strony internetowej wpływa wartość prezentowanej treści, wejścia oraz działania użytkowników, czytelność witryny, jak także dobre linki i odnośniki. Właściciele i administratorzy wybranych stron czynią wszystko, by dobrze zaprezentować własną stronę oraz odpowiednio pokazać się w odbiorze algorytmów Google. W tym celu pozycjonuje się witryny oraz zwiększa ich wartość.


Te wskaźniki szacują, jak odbierana jest twoja witryna


Na lokatę w rankingu Google wpływa sporo czynników. Jednym z najistotniejszych okazuje się trust rank. Wskaźnik Trust Rank sprawdza witrynę internetową pod kątem jej zgodności z zapytaniem internauty, wykorzystuje przy tym kontrolę odnośników prowadzących do danej strony. Kiedy odnośniki publikowane bywają na wartościowych oraz odpowiednio ocenianych stronach, ocena Trust Rank również rośnie. Kiedy jednak linki do strony internetowej znajdują się na stronach o złej reputacji, pogarsza się też ocena posiadanej strony. Na analizę algorytmu wpływ mają również linki zamieszczane na swojej stronie, pozycja wzrasta jeżeli prowadzą do wartościowych oraz zaufanych witryn.


budżet
Author: Fabrice Florin
Source: http://www.flickr.com


Zachowaj rozsądek przy wymianie linkami
Osoby, którym zależy na zyskaniu wysokich wyników w rankingu Google, od czasu do czasu usiłują zwiększyć zainteresowanie, ważąc się na wymianę linków albo publikowanie linków na blogach oraz forach. Takie działania mogą źle wpływać na ocenę Trust Rank. W wypadku, gdy chce się dowiedzieć, jaką oceną w Google szczyci się nasza strona, można sprawdzić to w internecie, przy pomocy specjalnej aplikacji.