ciekawostki na bieżąco

You are here

Transfer hydrologiczny - oryginalna metoda nadruku

Generalnie ujmując hydrografika jest to transfer wzoru na tworzywo. Element z naniesionym deseniem jest zamoczony w specjalistycznym roztworze oraz utrwalany, następnie powinien zostać przykryty warstwa lakieru. Transfer wodny jest to technika wodnego nadruku na fragmenty o regularnych lecz również na fragmenty o nieregularnym kształcie.
Jest on całkowicie pionierską metodą, przynosząca opcje zdobienia powierzchni wzorami według indywidualnych potrzeb klienta. Strategia ta nie ma nic wspólnego z nadzwyczaj kosztową aerografią. Powierzchnie ozdabiane technologią hydrografiki są znakomitej jakości, natomiast ich trwałość jest na poziomie wytrzymałości powłok lakierniczych na autach, przez co ozdobione fragmenty są bezproblemowe w utrzymaniu i trwałe na znaczną temperaturę.

Technologia hydrografiki umożliwia naniesienie druku na tworzywo syntetyczne, stal, szkło czy powierzchnie drewniane. Dzięki tejże technologii można przenieść obrazek zarówno na elementy płaskie jak też fragmenty o nietypowych kształtach.
tonery do użycia
Author: unicron1bot
Source: http://www.flickr.com
Naniesiony na powierzchnię rysunek hydrologiczny jest pokrywany lakierem, dzięki czemu warstwa jest nadzwyczaj trwała na zmienne warunki atmosferyczne jak też zarysowanie. Technologia (odkryj więcej) hydrografiki ma bardzo szerokie wykorzystanie w ozdabianiu fragmentów motoryzacyjnych. Świetnie sprawdzi się także na przedmiotach codziennego użytku, zaczynając od telefonów, przez tablety, aż po dekorowanie mebli. Wszelki przedmiot dzięki tej technice może zyskać zupełnie nowy charakter. Nawet pospolity pilot do satelity przekształci się w oryginalny, ogromnie efektowny czynnik przystrajający wnętrze. Właśnie z tego powodu hydrografika szybko pozyskuje popularność. Zastosowanie hydrografiki ograniczone jest wyłącznie fantazją, i bez wątpienia jest to technologia przyszłości. Więcej informacji: www.waterdesign.com.pl.Jednak sam tok nie jest banalnym zanurzaniem fragmentu w wodzie, nastręcza bowiem fachowej wiedzy a także biegłości. Szkolenia z hydrografiki (oferta szkoleń) najczęściej obejmują: przygotowanie elementu pod hydrografikę (wybór właściwych rodzajów farbek jak też lakierów, reguły łączenia barw farb bazowych), właściwy przebieg nakładania hydrografiki (przygotowanie filmu), wybór osprzętu (zaznajomienie się z konstrukcją wanny do hydrografiki, doradztwo w budowie własnej wanny).