ciekawostki na bieżąco

You are here

Szkolenia przeciwpożarowe są obligatoryjne we wszystkich miejscach pracy i nie wolno ich ignorować, gdyż można doprowadzić do tragedii

Szkolenia przeciwpożarowe są wyjątkowo ważnym i niezbędnym elementem w każdym zawodzie. Zgodnie z prawem wszyscy pracownicy i studenci na praktykach muszą je przejść. We Wrocławiu działa dużo firm, które się w tym specjalizują.
firma
Author: Asamblea Nacional del Ecuador
Source: http://www.flickr.com
firma
Author: HazteOir.org
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli idzie o szkolenia przeciwpożarowe Wrocław jest miastem, gdzie bez najmniejszego kłopotu odnajdziemy spółkę oferującą takie usługi. Wystarczy zaglądnąć do Internetu oraz wpisać w przeglądarce odpowiednie słowo kluczowe, aby dostać dużą liczbę wyników. Szkolenie przeciwpożarowe musi odbyć się do sześciu miesięcy od przyjęcia nowego pracobiorcy. Muszą je przejść też studenci odbywający staż w danej spółce. Zależnie od stanowiska, które, zajmujemy nasze szkolenie ma szansę mieć całkiem różny charakter – pracownicy biurowi poznają zupełnie inne reguły niż osoby na kierowniczych stanowiskach. Ważne jest także, by przeszkolenie było odpowiednio dopasowane do specyfiki wykonywanej pracy. Ogień może pojawić się w każdym miejscu, więc zatrudnieni mają obowiązek zdawać sobie sprawę, co robić, kiedy będą mieli do czynienia z niebezpieczną sytuacją.Klasyczne przeszkolenie przeciwpożarowe powinno obejmować podstawową wiedzę na temat źródeł powstawania pożaru, a także wiadomości generalne związane z możliwymi zagrożeniami. Zatrudnieni muszą przyswoić też reguły ewakuacji i zdobyć wiedzę na temat korzystania ze sprzętu przeciwpożarowego. Prowadzący szkolenie powinien poinformować pracowników, w którym miejscu znajdują się gaśnice i w jaki sposób ich używać. Podczas przeszkolenia pracownicy dowiedzą się też, jak zabezpieczyć miejsce wypadku oraz zawiadomić odpowiednie służby. Zapraszamy na stronę ARPoz Jeżeli więc poszukujemy spółki, która przeprowadzi dla naszych pracowników szkolenia przeciwpożarowe Wrocław jest świetnym miejscem. Naturalnie niezmiernie ważne jest to, aby szczegółowo taką firmę sprawdzić, zanim się skorzysta z jej usług. Dobrze będzie mieć pewność, że instruktorzy prowadzący szkolenie są odpowiednio przygotowani i, że mają wszystkie wymagane certyfikaty. Nierzadko takie firmy mają w asortymencie też inne różne kursy, które mogą być wyjątkowo przydatne dla naszych pracowników, na ten przykład pierwsza pomoc w razie wypadku albo szkolenia BHP. Warto zadbać, aby pracownicy wyjątkowo dobrze przyswoili sobie tę wiedzę, gdyż życie ludzkie jest bezcenne.