ciekawostki na bieżąco

You are here

Różnorodne kształty kalendarzy

Co dwanaście miesięcy – co nie jest większym zaskoczeniem – miejsce ma powitanie Nowego Roku, a wraz z nim również i zmiana daty oraz kalendarzy, których przez wcześniejszy już rok używało się.


Wówczas pojawia się problem znalezienia właściwego kalendarza, który będzie spełniał wszelkie oczekiwania przyszłego właściciela, jak również i odznaczy się ciekawym motywem oraz idealnym rozmiarem. Zależnie od ich zastosowania, są różne formy kalendarzy, z którymi warto się zapoznać.


malowidło - ubrania
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


design
Source: pixabay.com


Najbardziej znane są kalendarze książkowe, używane z reguły przez osoby mające na uwadze każdą ważną rzecz, którą zapisują pod odpowiednią datą. Kalendarze tego typu posiadają wszystkie dni roku oraz miejsca na krótkie notatki pod nimi. Formaty ich są różnorodne, jednak najbardziej popularne są w rozmiarze A5, ponieważ mogą zmieścić się chociażby do damskiej torebki, a także są bardzo poręczne. Niektóre posiadają tylko daty, lecz inne – zawierają w sobie również i na przykład cytaty, imiona osób, które obchodzą lub też adresowniki i o wiele więcej. Niektóre kalendarze książkowe tworzone są na wzorach pewnych motywów oraz wzbogacone o swego rodzaju fotografie, bądź motywujące słowa. Oferowane są kalendarze dzienne, bądź też i tygodniowe – zależnie od preferencji kupujących.


W większości firm oraz dla ludzi, którzy większość swojego czasu spędzają przy biurku idealnie sprawdzą się słynne biuwary, inaczej mówiąc biurkowe kalendarze.
Są one połączeniem notatnika oraz kalendarza, lecz najczęściej stosowane są w celach promocyjnych, jako oryginalna forma rozpowszechnienia swojej marki. Zazwyczaj posiadają one znak firmy reklamującej się, bądź ich motto. Jednocześnie są bardzo praktyczne oraz łatwo rozpoznawalne.