ciekawostki na bieżąco

You are here

Opóźniony lot rekompensata, odszkodowania od linii lotniczych

Gdy ruszamy na lotnisko mamy nadzieję, że wszystko będzie się działo w odpowiednim czasie. Zresztą często pojawiamy się na lotnisku z dużym wyprzedzeniem, więc oczekiwanie z powodu jakiś opóźnień często doprowadza do zdenerwowania. Nie chce nam się długo czekać. Niestety bywa, że brak jakichkolwiek konkretnych informacji związanych z tym ile dany lot się opóźni i w sumie nie wiemy, co dokładnie ze sobą robić. Dlatego opóźniony lot, odszkodowanie za opóźniony lot nam się należy.


poczekalnia na lotnisku
Author: Jack Miller
Source: http://www.flickr.com
Jeśli opóźnienie jest większe niż 2 godziny przewoźnik musi zapewnić nam jedzenie i picie, poza tym, jeżeli dojdzie do tego, że lot nie dojdzie do skutku danego dnia, a firma nie uprzedziła nas o tym z wyprzedzeniem, w takiej sytuacji pasażerowie powinni mieć załatwione zakwaterowanie. Odszkodowanie za spóźniony lot to opcja dla wszystkich, więc nie zapominajmy, by wyegzekwować je od przewoźnika. Jeśli jednak opóźnienie będzie oscylowało w granicach kilku lub kilkunastu minut, to nie otrzymamy adwokat odszkodowania łódź. Wiadomo, że bywają sytuację, których nie da się przewidzieć, więc do 2 godzin opóźnienia jest uznawane za nieprzewidzianą sytuację (flyandi.pl/opoznienie.php). Chociaż każdy, kto czekał tyle na lotnisku ma świadomość, że nie jest to super sprawa, zwłaszcza, gdy lecimy z małym dzieckiem. Wtedy sytuacja jest naprawdę trudna. Skoro dorośli się denerwują i nie wiedzą, co ze sobą zrobić, to co dopiero jakiś maluch.


Przepisy dotyczące linii lotniczych:
samoloty
Author: Junpei Abe
Source: http://www.flickr.com
Rzeczywistość jest taka, że najważniejsze dla każdego pasażera jest dotarcie w konkretne miejsce bezpiecznie i o określonej godzinie. Kiedy lecimy i jesteśmy w określonym miejscu, w danym czasie, to po prostu zmierzamy dalej nie zastanawiając się nad niczym, co z liniami lotniczymi się wiąże. Jednak, gdy coś się dzieje nie za bardzo według planu sprawdzamy odszkodowania lotnicze. Gdy wychodzi na to, że nasz bagaż się zapodział, gdy jesteśmy zmuszeni czekać kilka godziny na lot, kiedy wychodzi na to, że niby posiadamy bilet i rezerwację, ale system tego nie odczytuje itp.. W takiej sytuacji zaczynamy się zastanawiać, co dalej. Jeśli myślimy o odszkodowaniu to w różnych wypadkach można się o nie starać, ale zdarza się i tak, że możemy ich nie otrzymać (sprawdź przykłady). Bardzo dużo zależy od linii lotniczej z usług, której postanowiliśmy skorzystać. Warto, więc przed lotem zapoznać się z ogólnymi zasadami panującymi u przewoźnika, z którym mamy zamiar unieść się w przestworza.