ciekawostki na bieżąco

You are here

O jakich sprawach warto pamiętać podczas szukania mieszkania dla siebie, zalety mieszkań nowych i używanych.

Poszukując mieszkania dla siebie klienci mają do wyboru dwie opcje. Albo wybiorą mieszkanie z rynku wtórnego, w którym ktoś już wcześniej mieszkał, albo zupełnie nowe, postawione przez dewelopera.


Obie te opcje mają określone wady i zalety, dlatego też warto się dobrze zastanowić przed ostatecznym wyborem. W końcu w naszym kraju mieszkanie jest przeważnie kupowane na wiele lat, a czasem i całe życie, więc trzeba przemyśleć wszystko porządnie, zanim się podpisze akt notarialny (www.otisdevelopment.pl/inwestycje-mieszkaniowe). Dla klientów bardzo ważną rzecząceny, a te przeważnie będą trochę wyższe przy nowych lokalach. Dodatkowo nowe mieszkania Krzyki należy jeszcze wykończyć, a to także będzie się wiązać z następnymi wydatkami. Po tym względem mieszkania używane przedstawiają się nieco lepiej, a w wielu przypadkach są one w takim stanie, że od razu będą się nadawać do zamieszkania.


http://www.otisdevelopment.pl/
Author: Carodean Road Designs
Source: http://www.flickr.com


Następną rzeczą, na jaką należy zwrócić swoją uwagę, jest lokalizacja. Nowe mieszkania Wrocław Klecina jak również nowe mieszkania Krzyki niejednokrotnie są bowiem budowane na obrzeżach miasta, bez niezbędnej infrastruktury takiej jak szkoły, przedszkola czy przychodnie lekarskie (http://www.otisdevelopment.pl/lokalizacja-inwestycji). Niekiedy zdarzają się również kłopoty z odpowiednią ilością dróg dojazdowych, na jakich po prostu tworzą się korki. Kupienie mieszkania w takiej lokalizacji i konieczność jechania kilku kilometrów z każdym tematem będzie zapewne mocno uciążliwe, i także sporo podnieść koszty utrzymania rodziny.
Istotną sprawą podczas wyboru powinna być także wielkość kupowanego mieszkania. Warto uwzględnić przy tym nie tylko bieżące wymagania, lecz również plany na przyszłość, na przykład wiążące się z dziećmi.