ciekawostki na bieżąco

You are here

Jeśli zajmujesz się chorą osobą, musisz zadbać o właściwe akcesoria

Rehabilitacja po chorobie, zabiegu operacyjnym lub urazie narządu ruchowego może posiadać bardzo długi i mozolny przebieg. Chorujący w takich okolicznościach zmagają się z bolesnymi dolegliwościami oraz utrudnieniami, więc bardzo ważne bywa, by zapewnić im optymalny komfort oraz przyjazne warunki. Przydatne będzie profesjonalne wyposażenie, które jest możliwość zakupić w punktach z zaopatrzeniem medycznym.


Rehabilitacja po wypadku
Kule ortopedyczne pachowe - przydatne przy licznych schorzeniach układu ruchu

Kule ortopedyczne są wsparciem powszechnym przy zabiegach, chorobach i nieprawidłowościach powiązanych z narządem ruchu. Wśród kul ortopedycznych wyróżnia się kilka najważniejszych rodzajów, jakie mają zastosowanie przy określonych chorobach oraz niesprawnościach. Kule łokciowe są zalecane przy przeróżnego typu urazach oraz chorobach nóg. Został one wzbogacone o wygodne podparcia dla łokci, które pomagają podtrzymać ciało nawet, jeżeli pacjent musi zdjąć dłoń z uchwytu. Kule pachowe są dogodnym rozwiązaniem dla ludzi z amputowaną nogą. Kule dla reumatyków pozwalają zluzować nadgarstki i bywają dobre dla osób, które miewają trudności ze sprawnością kończyn górnych.

Krzesło (zgarnij rabat na wypożyczanie krzeseł warszawa-> www.eventomat.pl/oferta/meble/wynajem-krzesel-i-hokerow/) toaletowe pozwala na komfortowe załatwianie potrzeb fizjologicznych

W przypadku osób leżących załatwianie potrzeb fizjologicznych okazuje się nie tylko trudne, ale także niekomfortowe. Krzesło toaletowe jest udogodnieniem, jakie pomaga dogodnie załatwić się w pozycji siedzącej.

Mebel ma postać wygodnego fotela, wyściełanego miękkim oraz łatwym do utrzymania w czystości tworzywem, co gwarantuje idealne uwarunkowania do wypróżniania się. Pewne krzesła toaletowe są dodatkowo wyposażone w kółka, co upraszcza transport pacjenta, kiedy ma on ochotę udać się do łazienki.

Nie bój się sięgać po profesjonalne wyposażenie dla pacjentów

Warto zaznajomić się z możliwościami, jakie zapewnia współczesne wyposażenie dla pacjentów, gdyż nie tylko znacząco upraszcza ono zajmowanie się niesprawnymi osobami, ale też im samym przynosi komfort oraz uczucie intymności.Zarówno kule jak i krzesła toaletowe można zobaczyć i kupić w sklepach (przykładowo) z wyposażeniem dla pacjentów.