ciekawostki na bieżąco

You are here

Jakiego rodzaju sekrety skrywa Szklarska Poręba, czemu korzystnie ją odwiedzić o w każdym czasie? Przekonaj się!

Choć jest miastem, imponuje spokojem i wyjątkową atmosferą. Piękna okolica i wspaniała zabudowa czynią z niej najbardziej modny ośrodek turystyczny, jakim mogą się poszczycić Karkonosze. Szklarska Poręba to miejsce najlepsze do odpoczynku w górach, w którym przez cały rok jesteś w stanie aktywnie spędzać wspaniały czas w hotel Szklarska Poręba.

SPA
Author: Walter Schärer
Source: http://www.flickr.com
Latem czekają tu na turystów liczne szlaki, dzięki jakim można odbywać wycieczki w Karkonosze oraz w mniej znane Góry Izerskie. Zimą Szklarska Poręba jest kurortem idealnym dla tych, co mają zaplanowany wyjazd rodzinny na narty. Wiele wyciągów i ciekawe trasy zjazdowe, świetne trasy dla biegaczy – oto walory, którymi może zachęcić przyjezdnych Szklarska Poręba. Noclegi w eleganckich pensjonatach, jak hotel Bossa Nova Szklarska Poręba oraz niezwykła magia miejsca to następne atrybuty, które już od dawna doceniają miłośnicy turystyki. Jakiego rodzaju atrakcje czekają tu na gości?

Jest ich naprawdę dużo. Karczma sądowa, historyczne kościoły i pamiętające dawne czasy pensjonaty – tak prezentuje się zabudowa miasta. Ogromną atrakcją jest Stara Chata Walońska, w jakiej możemy zapoznać się z ziołami oraz zasadami wypłukiwania złota. Miejscem także interesującym jest XIX – wieczny Młyn Świętego Łukasza, w którym spotykają się aktualnie miejscowi artyści. Interesującymi zbiorami zachwyca muzeum, którego siedzibę stanowi Dom Hauptmannów, wyjątkowe zbiory ma również Muzeum Mineralogiczne. Dla tych, jakich pasjonuje hutnictwo szkła (niezwykle istotna dziedzina gospodarki w Karkonoszach), znaczną atrakcją może być wizyta w Leśnej Hucie. Nie brak również w granicach Szklarskiej Poręby miejsc interesujących dla miłośników wyjątkowych krajobrazów oraz przyrody. Jedną z ciekawostek jest tu skałka którą zwie się Chybotkiem oraz głaz, określany Grobem Karkonosza.

zabiegi SPA
Author: mixtureusa
Source: http://www.flickr.com
Symbolem Szklarskiej Poręby jest jednak Wodospad Szklarki – niezwykle widokowy i odwiedzany przez każdą z wycieczek przyjeżdżającą w Karkonosze. Jego wysokość wynosi 13 metrów, a strumień spadającej wody wywiera na turystach wielkie wrażenie. Wiele uroku posiada także znajdujące się przy wodospadzie schronisko, w jakiego gościnnych progach można odpocząć we wspaniałym otoczeniu. Ze Szklarskiej Poręby można się też wybrać na spacer do kolejnego wodospadu – Wodospadu Kamieńczyka. To najwyższy wodospad w Sudetach (ma ażdwadzieścia siedem metrów), jaki zachwyca potężnym jarem i trzema wyjątkowo malowniczymi kaskadami. Już dzisiaj zaplanuj czas na zawitanie do Szklarska Poręba hotel.