ciekawostki na bieżąco

You are here

Jakie mamy rodzaje kalendarzy? Czy jest to dobry pomysł na świąteczny prezent?

Przy okazji nadchodzących świąt wiele osób poszukuje ciekawych pomysłów na upominki. Jednym z tego typu podarunków może być kalendarz, jaki występuje w wielu różnych formach, dlatego jest w czym przebierać.


Jakie są powszechnie używane rodzaje kalendarzy?


Gdy chodzi o typy kalendarzy to dobrze jest pomyśleć, jakiego może potrzebować konkretna osoba. Dla seniorów idealny może okazać się kalendarz na ścianę, jaki wisi w jednym miejscu. Czytelnie są na nim zaznaczone święta i możemy sobie zaznaczać, różne ważne daty. Oprócz tego, kalendarz tego typu zazwyczaj ma jakiś interesujący motyw. Dlatego oprócz przydatności na co dzień, jest również ładną ozdoba pokoju. Możemy wybrać ładne zdjęcia zwierząt, albo natury, lecz sprawdzić może się też kalendarz z przepisami kulinarnymi, czy sporo innych. Dobrze też zdecydować się na taki spersonalizowany prezent i stworzyć kalendarz ze zdjęć rodzinnych. Babcia czy dziadek pewnością się ucieszą.


odbicie - dom
Author: Sergey Galyonkin
Source: http://www.flickr.com


Dla ludzi mających dużo zajęć na pewno przydatną rzeczą będzie podręczny kalendarz Vivella. Możemy na jego kartach pisać różne plany i notować ważne rzeczy na dany dzień. Dlatego przydaje się na pewno do pracy, albo też studentom, by mieć pod kontrolą ważne obowiązki. W sklepach są też kalendarze biurkowe, które można postawić właśnie w biurze, tam gdzie pracujemy. W tym wypadku również ładne zdjęcia rodziny na pewno umilą pracę. Dawniej popularne były kalendarze wieszane na ścianie z wyrywanymi stronami.
To także bardzo wygodna sprawa. Do tego kalendarz ten ma sporo ciekawych informacji takich jak przepisy, horoskopy czy właściwości ogrodowych ziół.