ciekawostki na bieżąco

You are here

Jak można krążyć po pokładach Titanica ?

Czy rozumiesz, że współcześnie technika przyzwala na oglądanie różnorodnych miejsc, przykładowo muzeów także bez wychodzenia z domu? Nie chodzi tutaj wyłącznie o oglądanie fotek czy filmików.

projektowanie3d
Author: Damir Kovacec
Source: http://www.flickr.com


Co po niektóre lokacje mogłabyś zwiedzać interaktywnie.


Możesz chodzić po salach czy też komnatach różnorodnych pałaców, muzeów. Możesz również wejść do wirtualnego muzeum i oglądać wiszące na murach pejzaże. Nic nie stoi też na drodze, żeby pospacerować po wirtualnych pokładach Titanica. To wszystko umożliwiają tzw. wizualizacje 3d, czyli wierne, fotorealistyczne odwzorowania rzeczywistości. Na ekranie komputera możesz osobiście zdecydować czy pójść w lewą stronę czy też w prawo. Nieco przypominają one gierki komputerowe, ale demonstrują rzeczywiste przestrzenie. Również takie, jakie być może chciałbyś przez wizualizacje 3d zareklamować w ramach prowadzonej poprzez swoją osobę spółki . możliwości są ogromne. Jako że na oko potrafią one do złudzenia przypominać zdjęcia, wielokrotnie znajdują wykorzystanie w przykładowo reklamie.


Tak zwane modelowanie 3d to pracochłonny, długotrwały oraz niezwykle zagmatwany proces . Niemniej jednak dla znawców nic nie jest niewykonalne. Weźmy dla przykładu różne filmy. Nie tylko z typu since-fiction, ale również komedie czy sensacyjne.
Jak to prawdopodobne, iż odtwórca roli grający Forresta Gumpa witał się z kilkoma zmarłymi już prezydentami? Podobno najlepsze efekty specjalne to te, których nie widzimy na początkowy rzut oka. Do owego właśnie między innymi ma zastosowanie modelowanie 3d , użyte dla przykładu przy ożywianiu dinozaurów na potrzeby filmu Park Jurajski.