ciekawostki na bieżąco

You are here

Jak dyrektorzy małych, jak również większych przedsiębiorstw radzą sobie z obowiązkami związanymi z choćby pobieżną znajomością prawa

Każdy biznesmen, który prowadzi własną firmę powinien znać chociażby podstawy prawa. Ta niezwykle potrzebna wiedza przydaje się szczególnie wtedy, kiedy dyrektor planuje np. rozszerzyć działalność bądź samodzielnie prowadzi rozliczenia z podwykonawcami. Idealnym źródłem potrzebnych informacji jest internet, oczywiście jeśli tylko internauta zagląda na wartościowe witryny. Znawcy prawa udzielają nawet porad online, a i na forach dyskusyjnych można niekiedy znaleźć odpowiedź na trudne pytania i w ten sposób rozwiać swoje wątpliwości.

prawnik
Author: Intuic | The Social Media Agency
Source: http://www.flickr.com
Tak czy siak każdy człowiek interesu musi wcześniej albo później zadecydować, kto jest odpowiedzialny za znajomość najnowszych rozporządzeń. (http://kancelarie-knuter.pl/prawnicy/radca-prawny-karolina-latosinska) Jeśli pracownik fizyczny prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, to przeważnie w ogóle nie interesuje się wymienionymi powyżej tematami. Skupia się głównie na rzetelnym wykonywaniu swych obowiązków, a sprawami finansów zajmuje się wykwalifikowana księgowa. Taka osoba nie tylko wykonuje stosowne obliczenia, ale i podpowiada klientowi, co powinien zrobić, by urząd skarbowy czy gminy nie miał jakichkolwiek zastrzeżeń do pracy danego przedsiębiorcy, a w szczególności do prowadzonej dokumentacji. Tymczasem w małych lub średnich firmach zazwyczaj zostaje dokonany swego rodzaju podział obowiązków. Otóż, sekretarka zatrudniona w biurze szkoły dla dorosłych zna choćby podstawy prawa oświatowego, a księgowa, żeby właściwie wyliczyć podstawę wynagrodzenia musi znać zarówno ustawę o rachunkowości, jak i mnóstwo innych przepisów. W losowych lub mało typowych okolicznościach życiowych przydaje się pomoc fachowców takich jak mecenas bądź radca prawny, np: kancelarie-knuter.pl/prawnicy/radca-prawny-wojciech-knuter.Duże firmy, które współpracują z międzynarodowymi koncernami albo oferują usługi dla sporej liczby ludności z reguły są zmuszone angażować własnych prawników. Wykształcony radca prawny służy radami nie tylko w podbramkowych sytuacjach, czyli wówczas jeżeli klient wnosi nieuzasadnione roszczenia. (http://kancelarie-knuter.pl/) Warto bowiem uwzględnić też i to, że w placówkach, takich jak parabanki czy salony operatorów internetu codziennie zawierane są setki umów, które w końcu ktoś musi napisać, gdyż pracownicy działów obsługi klientów korzystają tylko z przygotowanych wzorów. Dodatkowo systematycznie trzeba też te umowy aktualizować bądź tworzyć osobne aneksy.