ciekawostki na bieżąco

You are here

Jak dobierać soczewki kontaktowe? Na co zwracać uwagę? Jakie rodzaje soczewek mamy do wyboru?

Soczewki kontaktowe są wciąż bardziej powszechne oraz kupowane przez osoby mające wadę wzroku. Jeszcze nie tak dawno miały one tak naprawdę jeden wybór, to znaczy posiadanie okularów korekcyjnych. Całe szczęście obecnie jest inaczej. Natomiast, popularność soczewek kontaktowych bierze się z najróżniejszych przyczyn. Jedną z nich jest bardzo dynamiczny rozwój technologii produkcyjnej, a co się z tym wiąże używanie coraz nowocześniejszych materiałów, z jakich robione są soczewki.
badanie u okulisty
Author: Nomadic Lass
Source: http://www.flickr.com
Następną przyczyną jest coraz lepsza oferta soczewek kontaktowych, dzięki jakim można skorygować właściwie każdą z wad wzroku. Przykładowo są soczewki sferyczne, czyli dla osób z krótkowzrocznością, dla osób z astygmatyzmem, najlepsze będą air optix for astigmatism 6 szt jak również dla ludzi cierpiących na starczowzroczność air optix for astigmatism 6 szt. Do tego przypadku stosuje się soczewki multifokalne. Jak podjęliśmy decyzję o noszeniu soczewek kontaktowych, to z pewnością powinniśmy odwiedzić specjalistę, jak okulista (klikaj) lub optometrysta, który zrobi badanie oraz dzięki swojej wiedzy dopasuje idealne soczewki, jakie będą najlepiej do nas pasowały.Jest ogromny wybór soczewek, można na pewno polecić Dailies AquaComfort Plus Toric jednodniowe soczewki Dailies AquaComfort Plus Toric. W czasie tego rodzaju badania lekarz dokładnie zdefiniuje typ jak i wielkość wady, jednocześnie zrobi pomiar geometrii oka. Na pewno sprawdzi też, czy nie ma jakichś schorzeń oczu, które wykluczałyby możliwość używania soczewek kontaktowych. Po wykonaniu tego typu badania i zebraniu wszystkich potrzebnych informacji okulista lub optometrysta może zaproponować dane soczewki, które będą dla nas najbardziej odpowiednie. Specjalista zastosuje wybrane soczewki, przykładowo 1-Day Acuvue Define, dzięki czemu sprawdza czy w odpowiedni sposób się układają soczewki 1-Day Acuvue Define.
W pewnych przypadkach niezbędne może okazać się zamówienie u wytwórcy soczewek kontaktowych o specyficznych parametrach, które są dostosowane do potrzeb konkretnej osoby. Po dopasowaniu soczewek zalecane jest wizytę we wskazanym terminie na wizytę kontrolną. Po mniej więcej 2 tyg. od pierwszej aplikacji okulista sprawdzi poziom tolerancji oka na soczewkę. Dlatego należy koniecznie wybrać się do specjalisty. Nie można wybierać soczewek samodzielnie.