ciekawostki na bieżąco

You are here

Dlaczego we francuskich pojazdach częściej w Polsce niżeli we Francji psuje się tylna belka Peugeot 206?

Nie należy być mężczyzną, żeby rozumować zalety oraz mankamenty aut francuskich. Do walorów bezdyskusyjnie zalicza się niezwykle duży komfort podróżowania, zatem cisza panująca w środku pojazdu oraz komfortowe miękkie zawieszenie.


Do wad z pewnością zaliczyć można w zasadzie ten sam argument, zatem podwozie.
Jednak z jakiego powodu tak jest? Z jakiego powodu podwozie we francuskich samochodach to jednocześnie korzyść jak i wada? Więc chodzi o to, że w kraju nad Sekwaną trasy są równe jak stolik, przez co wytwórcy samochodów mogą sobie pozwolić na zapewnienie większego komfortu swoim Klientom. A wada? Cóż, pochodzące z Francji pojazdy bezdyskusyjnie nie były wyprodukowane stricte na nasz rynek. Przeto na naszych szosach wiele częściej niżeli w kraju nad Sekwaną psuje się tylna belka Peugeot 206. Jest to taka część, jaka przenosi różne wysilenia, lecz posiada też swe krańce. Niemniej wszakże nawet właściciele tego typu pochodzącego z Francji auta, w którym awarii uległa tylna belka Peugeot 206 nie muszą być zbytnio smutni.


tylna belka peugeot 206
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com


To niestety względnie częsta usterka, przeto pracownicy stacji napraw doskonale znają ten kłopot i są w stanie bardzo prędko go wyeliminować. Ponadto sprawę ułatwia fakt, iż tylna belka Peugeot 206 jest stosunkowo prosta w wymianie. Wykwalifikowani fachowcy poradzą sobie z taką awarią w trakcie maks. kilku godz.. Oczywiście pod warunkiem, że posiadacz samochodu wcześniej na dany czas się umówi.


Należałoby także wspomnieć, iż koszt zamiany tego typu części jak tylna belka Peugeot 206 będzie niższy, jeżeli posiadacz na własną rękę wymontuje ją ze swojego auta.