ciekawostki na bieżąco

You are here

Dlaczego korzystnie stosować odzież roboczą? Jakie są najistotniejsze przesłanki za tym, ażeby ją stosować?

Powinniśmy przyznać, że w naszym kraju do tematu bezpieczeństwa w pracy nie podchodzi się za bardzo poważnie. Wynikiem tego są różnorodne przykre zdarzenia, jakie zdarzają się każdego roku w różnych częściach Polski. Te wypadki spowodowane są właśnie przez brak optymalnej odzieży roboczej albo nie dostosowaniu jej do koniecznych standardów i wymagań.
Dość często ten temat pomijany jest na stanowisku pracownika fizycznego, np. w takich branżach takiego typu budowlana lub produkcyjna, a przecież to tam ryzyko wypadków jest największe. Noszenie odzieży roboczej jest konieczne z wielu powodów. Najistotniejszym jest ochrona ciała pracownika, więc zawsze powinny posiadać odzież osoby, które mają styczność z niebezpiecznymi substancjami. Oznacza to, iż zabezpieczone powinny być drogi oddechowe oraz oczy za pomocą specjalnych masek, a również ręce przez rękawiczki.

Sprawdź ubrania dla pielęgniarek.
Author: Your Mildura
Source: http://www.flickr.com
Pracownik fizyczny dźwigający ciężkie przedmioty musi zakładać taką odzież, w skład jakiej wchodzi oczywiście obuwie ochronne. Ochrania ono place u stóp przed złamaniem i zmiażdżeniem. Następną przyczyną, dla jakiej konieczna jest odzież - zobacz na stronie http://gadzetyupominki.com/odziez-reklamowa-c-20.html robocza, jest przestrzeganie zasad higieny pracy, najczęściej w sytuacji wytwarzania artykułów spożywczych oraz bezpośredniego kontaktu z nimi. Mówimy tutaj o gastronomii, a więc odzież (sprawdź) dla kucharzy jest bardzo konieczna. Warunkiem dopuszczenia produktu spożywczego do sprzedaży jest noszenie takiej odzieży przez zatrudnionych w zakładzie produkcyjnym. Tego rodzaju odzież efektywnie chroni przed zanieczyszczeniem i skażeniem żywności. Trudno sobie również wyobrazić pielęgniarkę bez fartucha, odzież dla pielęgniarek to konieczność, o której nawet nie trzeba przypominać.
Niezwykle istotnym celem używania odzieży roboczej jest właściwie ochrona przed nieczystościami podczas wykonywania pracy. Odnosi się to szczególnie do pracowników usług porządkowych - http://sklep.empak.com.pl/pl/c/Odziez-dla-gastronomii/13. No i na koniec, bardzo ważnym powodem, dla jakiego korzystnie używać tego rodzaju odzież jest ochrona różnorodnych części ciała, jakie są narażone na uszkodzenia. I nie mówimy tu o czymś stricte mechaniczne. Przykładowo takim rodzajem ochrony są nauszniki albo zatyczki do uszu, jakie wytłumią hałas. Ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie w niektórych branżach bez takiego elementu.


Więcej:http://sklep.empak.com.pl/