ciekawostki na bieżąco

You are here

Czym jest międzynarodowa reguła ISO 9001 i dlaczego intratne dla każdej spółki jest posiadanie takiego certyfikatu?

Każda spółka powinna dbać o swoją reputację, gdyż to od niej zależy los wielokrotnie niezwykle wielu powiązanych z taką firmą osób.


certyfikat
Author: Materiały prasowe
Source: Sport-shop.pl
Dlatego także dyrektorzy firm, szczególnie tego typu znaczniejszych, starają się stale dbać o jak najwyższą klasę swych towarów oraz świadczonych poprzez siebie świadczeń.


A jak o to dbają? Pojawiają się niektóre międzynarodowe standardy które służą do zarządzania klasą. Jeżeli przykładowo prezes spółki pragnie podnieść prestiż swej firmy w oczach interesantów, być może zainteresuje go wdrożenie ISO 9001. Dzięki posiadaniu tego typu dyplomu opinia o stosującej tę normę korporacji mogłaby wyraźnie ulec poprawie. Warto dodać, iż reguła wdrożenie ISO 9001 jest ewolucją wcześniejszych systemów zarządzania klasą i ewoluuje od drugiej połowy lat osiemdziesiątych pod różnymi, chociaż trochę podobnymi do siebie określeniami. Były to wprowadzane co parę lat udoskonalenia systemu, jakiego najnowsza odmiana nosi markę wdrożenie ISO 9001:2015. Reguła jest przyjęta poprzez Polski Komitet Normalizacyjny.


tłumaczenia
Author: ella
Source: http://www.flickr.com


Samo wdrożenie ISO 9001 polega na wprowadzeniu paru rozdziałów, które posiadają na celu zrozumienie oraz wykonanie zapotrzebowań potencjalnego petenta. W wypadku, kiedy organizacja, która ubiega się o wydanie certyfikatu wdrożenie ISO 9001 spełnia wszystkie zapotrzebowania (w niektórych sytuacjach dopuszcza się wyłączenie konkretnych punktów), może starać się o wydanie certyfikatu.


Jak to było wspomniane wyżej korporacja, która już ma atest wdrożenie ISO 9001 bardzo korzystnie jawi się w oczach swych dzisiejszych i przyszłych interesantów.