ciekawostki na bieżąco

You are here

Co kupują Polacy pod choinkę?

Świąteczne wydatki dobrze jest zaplanować odpowiednio wcześnie. Dla wielu ludzi gorączka bożonarodzeniowych zakupów już się rozpoczęła. Co Polacy najczęściej nabywają pod choinkę? Choć często pierwsze bożonarodzeniowe gadżety pojawiały się w sklepach po Święcie Zmarłych, to tym razem już na początku października dało się spostrzec liczne objawy Gwiazdki. Jeśli właśnie szukacie pomysłu na prezent pod choinkę, przypominamy najpopularniejsze świąteczne prezenty.

świąteczna choinka
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Pachnidła, czyli praktyczny prezent. Statystyki wykazały, że 48 proc. ankietowanych najczęściej nabywa dla bliskich kosmetyki. Markety oferują wiele zestawów dla dam i panów, co wydaje się dobrym rozwiązaniem dla wielu Polaków. Z całą pewnością jest to praktyczny upominek. Warto jednakże pamiętać o gustach osób, jakim zamyślamy dać upominek. Telefony komórkowe, bluzki, szaliki, skarpety królują pośród paczek ukrytych pod choinką. Aż 31 proc. ankietowanych stwierdziło, że częstokroć kupuje krewnym odzież.

To praktyczny podarek, ale niekiedy okazuje się, iż jest nietrafiony, bo niewielu lubi dostać po raz następny krawat albo ciepłe skarpety. Coraz popularniejszym podarunkiem staje się książka. Acz Polacy nieczęsto czytają, to bardzo chętnie wybierają na podarunki przeróżne publikacje. W 2012 roku 29. proc ankietowanych zadeklarowało nabycie książki dla najbliższej osoby. Zazwyczaj rodacy sięgają po książki przygodowe. Dla młodzieńców popularnymi prezentami są rollerblade, gry komputerowe, laptopy, scott rowery - http://ceneo.pl/Rolki. Pieniądze - sprawdzony podarunek? Okazuje się, że dla wielu osób ciągle bardzo dobrym upominkiem są pieniądze.To niezła alternatywa dla tych, którzy nie mają wolnego czasu na sprawunki, a przy tym wolą uniknąć zawodu osoby, której ofiarują podarunek. Jeżeli bliska nam osoba posiada skonkretyzowane hobby (przykładowo wędkarstwo), sprawę mamy ułatwioną. Wielu Polaków kupuje bliskim gadżety, takie jak pokrowce na laptopy albo termosy. Często są to rzeczy, których ktoś nie sam nie planuje kupić, jednakże uraduje się na ich widok - wędkarstwo w Ceneo. Przy poszukiwaniu gadżetu warto pamiętać o zamiłowaniach osoby, której chcemy ofiarować prezent.