ciekawostki na bieżąco

You are here

Billboardy – jak je obecnie wybierać, aby zagwarantowały one rzeczywiście skuteczną reklamę?

Każdy właściciel firmy doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że dla jego działalności faktycznie być albo nie być jest zastosowanie stosownej promocji. Dosyć dużą popularnością cechują się dzisiaj billboardy. Ich wielką zaletą jest naprawdę mały koszt w porównaniu do innych metod promocyjnych oraz możliwość dotarcia do dużego grona odbiorców. Trzeba jednakże pamiętać, że nie każdy billboard jest tak samo efektywny, wobec tego jeśli planuje się wykorzystanie tego rodzaju reklamy, koniecznie należy wybrać faktycznie optymalne rozwiązanie. W jaki sposób?

billboardy reklamowe
Author: Tom Woodward
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, podstawowe znaczenie ma prawidłowa lokalizacja billboardów. Najlepiej, gdy jest to miejsce dość często uczęszczane, jako że wówczas zyskuje się gwarancję, że billboard faktycznie dotrze do jak najszerszego grona odbiorców. Doskonałym punktem są ważne szlaki komunikacyjne, sąsiedztwo uczęszczanych przystanków autobusowych bądź tramwajowych oraz centra miast, jak billboard. Na dodatek, warto zastanowić się nad umieszczeniem billboardu w pobliżu ruchliwej drogi.

Naturalnie, we wszystkich przypadkach billboard powinien być podświetlany, ponieważ wówczas wszystkie zamieszczone na nim informacje będą widoczne także nocą. Znakomitym rozwiązaniem jest również określenie grupy docelowej klientów. Na przykład, konkretne sklepy, restauracje czy hotele mogą swoje billboardy umieszczać na terenach, na jakich działają, gdyż wtedy będzie większe prawdopodobieństwo, że ich mieszkańcy zdecydują się na skorzystanie z proponowanej oferty (medas-media.com.pl). Na billboardzie dobrze jest również określić, w jakiej odległości znajduje się dana restauracja (dekoracje ślubne lubin) bądź sklep, najlepiej wskazać w nieskomplikowanej grafice drogę dojazdu, ponieważ w takim przypadku klient nie będzie musiał osobiście poszukiwać potrzebnych informacji.Billboard reklamowy
Author: Lord Jim
Source: http://www.flickr.com
Na dodatek, jeśli wybrało się określony billboard, warto przejść kilka razy w jego pobliżu i przejechać samochodem, na trasie, na jakiej on stoi. W jakim celu? Przede wszystkim, żeby sprawdzić, czy billboard jest prawidłowo widoczny z każdej strony i czy potencjalny odbiorca będzie miał bezproblemowy dostęp do wszystkich udostępnionych na nim informacji. Rzecz jasna, bardzo istotne jest także przygotowanie projektu materiałów promocyjnych, jakie na billboardzie zostaną ulokowane.